RSS
 

Ozdobna konstrukcja ciesielska na potrzeby wiaty grillowej w gminie Łączna

15 sty
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×

„W gminie Łączna zakończyła się właśnie budowa wiaty grillowej. Kosztowała 100 tysięcy złotych, inwestycja była finansowana z funduszy Unii Europejskiej. Mieszkańcy jeszcze nie mieli jeszcze okazji pogrillować w wiacie, ale obiekt uważają za dużą ozdobę Czerwonej Górki.

Nowa wiata grilowa, nawet pod zimową pierzynką, wśród mieszkańców gminy Łączna wzbudza zachwyt. – Bardzo ładna, ślicznie, cały wystrój Łącznej – mówi jedna z mieszkanek gminy. Na przyjazd ekipy telewizyjnej wiata została gruntowanie odśnieżona. Żeby lepiej się prezentowała.

Prace budowlane przy wiacie zakończono ostatniego dnia listopada.No, ja terminu nie wymyśliłem – zapewnia Romuald Kowaliński, wójt gminy. – Chcieliśmy to wcześniej zrealizować, ale powiem wprost, terminy związane z możliwościami wykonawcy były, jakie były – wyjaśnia wójt.

Budowa wiaty okazała się nie lada procesem inwestycyjnym. Niemal pół rok trwało przygotowanie dokumentacji. Potem trzeba było ogłosić przetarg, wybrać wykonawcę inwestycji (firma z Lubelszczyzny), nadzorować inwestycje i rozliczyć ją przed końcem roku. Te wymogi wynikają z tego, że inwestycję – wartą 100 tysięcy złotych – sfinansowała Unia Europejska.

Wiata ma być miejscem, w którym mieszkańcy gminy będą się integrować. Władze gminy chcą z tym jednak poczekać do wiosny. Dopiero wówczas wiata ma być uroczyście otwarta.

Zobacz materiał przygotowany przez Monikę Gałązkę.”

https://kielce.tvp.pl/35249070/grill-za-100-tysiecy-z-unijnej-kasy-wlasnie-oddany-do-uzytku

ps. 100 tys może i tak ale 30tys za parę m.kw kostki , wykorzystując to ,że ” to ekspresowa usługa ” to delikatna przesada ze strony właściciela firmy brukarskiej. Nie pozdrawiam tego Pana.

Na koniec ujęcie nie mniej urokliwej altany biesiadnej połączonej z pomieszczeniem gospodarczym oraz garażem.  Dach pokryty gontami bitumicznymi zamiast gontów drewnianych.  Wygląda na to ,że lepiej dołożyć ok 15zł do 1 m.kw i kupić ładny i dobrej jakości gont bitumiczny zamiast szajsu typu gonty orła ( proszę o wybaczenie tych, którzy mają to na dachu).

pozdrowienia dla zadowolonego zawodnika pod słupem 🙂

©K.Malinowski

malinowski(at)gontbud.pl

Zawartość bloga , w tym opisy oraz zdjęcia są autorstwa firmy „GONT-BUD”. Zgodnie z Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170, kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.
 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

  1. ~HMF24.pl

    18 lutego 2018 o godz. 15:00

    Świetna sprawa, że powstaje coraz więcej budowli z drewna.
    Wraca naturalny budulec.
    Ostatnio zabezpieczałem podwalinę domu w Bieszczadach smołą drzewną – Ekotep148 Fajnie jak natura współgra z naturalnym materiałem budowlanym.
    http://hmf24.pl/smola-drzewna-olej-lniany-bejca-lniana-testy-mazurach/

     
 
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Filament.io 0 Flares ×